Kāpēc augstceltnēs dzīvojošie maskavieši pārceļas uz dzīvi Jūrmalā

Dzīvesbiedri Ilona un Romāns Ponkraščenkovi pirmo reizi Jūrmalā ieradās 2014. gada pavasarī. Tās nebija nostalģiskas bērnības vai jaunības dienu atmiņas, kuras viņus šurp atvilināja. Par „Baltijas pērli” viņiem pastāstīja draugi, un Ilona ar Romānu nolēma novērtēt to paši savām acīm. Mēnesi pēc pirmā apmeklējuma ģimene atgriezās Jūrmalā atkal un beigu beigās iegādājās te dzīvokli, bez šaubīšanās atsakoties no sākotnējās domas par nekustamā īpašuma iegādi Spānijā.

„Patiesībā tas ir manas sievas emocionāls pirkums,” atzīst Romāns. „Taču esmu viņai pateicīgs. Te tiešām ir jauki. Man gan neizdodas te būt bieži – darbs, turpretī Ilona un četri mūsu bērni te lieliski pavada laiku.” Kādreiz dzīvesbiedri sapņoja par īpašumu siltajās zemēs, taču nekur tālāk par sapņošanu netika. Jūrmala iepatikās tik ļoti, ka ģimene pieņēma tūlītēju lēmumu pirkt dzīvokli te. Pēc vairāku  piedāvājumu aplūkošanas abu domas sakrita – tikai un vienīgi SKY GARDEN. Ja parasti pieprasījums pēc dzīvokļiem pirmajā stāvā nav liels, tad šajā projektā visi jau bija aizņemti, par laimi Ilonai un Romānam izdevās rezervēt stūra dzīvokli, kura logi, balkons un terase vērsti uz trim pusēm.

Maskavā Ponkraščenkovu ģimene dzīvo mūsdienīgā augstceltnē, tāpēc Jūrmalā meklēja  dzīvokli pēc iespējas tuvāk zemei. „Pirmais stāvs šķita ideāls variants, turklāt vēl pašiem savs stūrītis zemes, kuru norobežo biezs tūju dzīvžogs, un labiekārtota terase!” neslēpj sajūsmu Ilona. Terase ir ģimenes iemīļotākā atpūtas vieta, vakariņas te parasti ievelkas līdz vēlam vakaram, bet, kad bērni aizmiguši, Ilona un Romāns ar patiku nododas divvientulībai, malkojot vīnu, izbaudot klusumu un risinot nebeidzamas sarunas par visu un neko.

Ponkraščenkovu ģimenes locekļu vidū ir gan pasīvās, gan aktīvās atpūtas cienītāji, un Jūrmala visā pilnībā spēj apmierināt viņu dažādās vēlmes. Jūras krastā var sagaidīt saulrietus un saullēktus, braukt ar velosipēdu vai nodarboties ar pašlaik moderno nūjošanu. Ir arī plašas iespējas iziet sabiedrībā – apmeklēt koncertus, restorānus, jo it viss sasniedzams 15 minūšu laikā.

Kaut jūra te nav tik silta kā Spānijā, dzīve Jūrmalā piedāvā tādas nozīmīgas vērtības kā klusums, dabas skaistums un aktīva kultūras dzīve, kuras citviet ir grūti savienojamas. „Nesaprotu, kāpēc draugi Maskavā joko, ka Jūrmala ir tikai tāds ciems pie jūras,” nebeidz brīnīties Ilona. „Manuprāt, tieši otrādi – labi attīstīta pilsēta.”