Dzīvokļu iegādes process

Ja esat nolēmis, ka vēlaties dzīvot ģimenēm draudzīgā vietā, blakus jūrai un priežu mežam, skaistajā kūrortpilsētā Jūrmalā, kvalitatīvi uzbūvētā mājā – ielūdzam Jūs Sky Garden. Mūsu pārdošanas vadītājas Jums izrādīs Sky Garden kompleksu no pazemes stāvvietas līdz bērnu laukumiem un pastāstīs par ēkas kvalitātes rādītājiem.

Dzīvokli Sky Garden varat iegādāties, maksājot pirkuma summu uzreiz vai izmantojot bankas kredītu. Piedāvājam arī īri ar izpirkuma tiesībām, kas ir ļoti piemērots variants tiem, kas nevēlas uzņemties ilgtermiņa kredītsaistības ar banku.

Kāds ir dzīvokļu iegādes process?

  1. Rezervācijas līguma parakstīšana un iegādes nosacījumi.

Ja esat izvēlējušies dzīvokli Sky Garden, tad piedāvājam vispirms slēgt dzīvokļa Rezervācijas līgumu.

Pirms rezervācijas līguma parakstīšanas mēs Jūs iepazīstināsim ar pirkuma apmaksas nosacījumiem un ar:
1) Dzīvokli – ja māja ir gatava, nodota ekspluatācijā.

2) Dzīvokļa projektu, dzīvokļa tehnisko aprakstu un plānotajiem celtniecības termiņiem- ja māja tiek būvēta.

Pēc Rezervācijas līguma parakstīšanas pircējam 5 darba dienu laikā ir jāpārskaita drošības nauda 3000,- EUR apmērā uz Sky Garden kontu. Tad, kad maksājums ir saņemts mūsu kontā, dzīvoklis skaitās rezervēts uz 4 nedēļām, un šis statuss tiek atspoguļots arī mājaslapā.

Rezervācijas līgumu pircējs var arī neslēgt, bet slēgt uzreiz:

1)      Pirkuma līgumu- ja māja ir gatava, ir nodota ekspluatācijā

2)      Pirkuma priekšlīgumu- ja māja tiek būvēta.

  1. Bankas finansējums.

Ja dzīvokļa iegādei Jums ir nepieciešams bankas finansējums, tad pirms Pirkuma priekšlīguma vai Pirkuma līguma parakstīšanas iesakām apmeklēt bankas kredītspeciālistu un noskaidrot savas iespējas saņemt hipotekāro kredītu. Sky Garden sadarbojas ar visām vadošajām bankām Latvijā un ieteiks Jums kredītspeciālistu. Kamēr banka gatavo lēmumu par kredīta piešķiršanu, Jums ir iespēja rezervēt izvēlēto dzīvokli uz 4 nedēļām, noslēdzot Rezervācijas līgumu.

  1. Pirkuma priekšlīguma parakstīšana.

1) Ja esat izvēlējušies dzīvokli projektā, kas vēl tiek būvēts, tad vispirms tiek slēgts pirkuma priekšlīgums.

2) Ja Jūsu izvēlētais dzīvoklis atrodas jau pabeigtā mājā, kas ir nodota ekspluatācijā, lūdzu, pārejiet uz sadaļu “Pirkuma līguma parakstīšana”.

Slēdzot Pirkuma priekšlīgumu, ar Jums iepriekš saskaņosim Pirkuma līguma paraugu, Apsaimniekošanas līguma paraugu un vienosimies par samaksas noteikumiem. Pirkuma priekšlīgumam tiek pievienots saskaņots Pirkuma līgums, Apsaimniekošanas līgums, Tehniskais apraksts, Dzīvokļa un Autostāvvietas plāns.

Pēc Pirkuma priekšlīguma parakstīšanas pircējam 10 darba dienu laikā ir jāpārskaita pirmā iemaksa – drošības nauda 15% no pirkuma summas, pēc 2 mēnešiem vēl 15% no pirkuma summas un pēc 4 mēnešiem vēl 15% no pirkuma summas uz Sky Garden kontu.

Tad, kad saņemts pirmais maksājums mūsu kontā, dzīvoklis skaitās pārdots, un šis statuss tiek atspoguļots arī mājaslapā.

  1. Pirkuma līguma parakstīšana.

Kad māja, kurā atrodas Jūsu izvēlētais dzīvoklis, ir nodota ekspluatācijā (vai dzīvoklis ir izvēlēts jau uzbūvētā un ekspluatācijā nodotā mājā), tad var slēgt Pirkuma līgumu un doties pie notāra, lai noformētu dokumentus pircēja īpašumtiesību reģistrācijai Zemesgrāmatā.

Vienlaicīgi ar Pirkuma līgumu tiek slēgts arī Apsaimniekošanas līgums.

Ja dzīvokļa iegādei tiek izmantots kredīts, Jums ir jāpārskaita pirmā iemaksa uz Sky Garden kontu vai Darījuma kontu 10 darba dienu laikā pēc Pirkuma līguma parakstīšanas. Ja pirmā iemaksa tika veikta jau saskaņā ar iepriekš parakstīto Rezervācijas līgumu un Pirkuma priekšlīgumu, šī summa no pēdējā maksājuma tiek atskaitīta. Pārējo summu saskaņā ar Darījuma konta līgumu banka pārskaita Sky Garden kompānijai pēc pircēja īpašumtiesību reģistrācijas Zemesgrāmatā.

Ja kredīts dzīvokļa iegādei nav nepieciešams, Jūs varat pārskaitīt visu pirkuma summu par dzīvokli uzreiz pēc Pirkuma līguma parakstīšanas Sky Garden vai uz Darījuma kontu saskaņā ar Darījuma konta līgumu.

  1. Dzīvokļa reģistrācija Zemesgrāmatā.

Jums nav jāuztraucas par dokumentu noformēšanu, jo Sky Garden jurists kopā ar Sky Garden pārdošanas vadītāju pats sagatavo līgumus, sarunā vizīti pie notāra, apmeklē notāru kopā ar Jums un iesniedz dokumentus Zemesgrāmatā. Pēc tam jaunais īpašnieks tiek informēts par to, kad var saņemt Zemesgrāmatu apliecību oriģinālus Sky Garden birojā.

Jūs kā pircējs sedzat visas ar savu īpašumtiesību reģistrāciju saistītās izmaksas – valsts un kancelejas nodevas, kā arī izmaksas par notāra pakalpojumiem. Pirms vizītes pie notāra mēs Jums savlaicīgi nosūtīsim informāciju par visām nodevām, to lielumu un apmaksas kārtību.

Valsts nodevas apmērs par īpašumtiesību uz dzīvokli reģistrāciju ir 2% no pirkuma summas fiziskai personai, 6% no pirkuma summas juridiskai personai. Kancelejas nodeva ir aptuveni no 14,23 – 28,46 EUR.

Hipotēkas reģistrācijas valsts nodevas apmērs ir 0,1% no pirkuma summas. Kancelejas nodeva ir aptuveni no 14,23 – 28,46 EUR.

  1. Atslēgu saņemšanas diena.

Sava jaunā dzīvokļa atslēgas Jūs saņemsiet pēc tam, kad dzīvoklis būs reģistrēts Zemesgrāmatā uz Jūsu vārda. Dzīvokļa nodošanas procedūrai jāieplāno laiks no pusotras līdz divām stundām, jo Jums būs vēlreiz jāveic rūpīga dzīvokļa apskate un jāparaksta pieņemšanas – nodošanas akts.

Pēc dzīvokļa pieņemšanas mūsu darbinieks lūgs Jums aizpildīt anketu un novērtēt Sky Garden sniegto pakalpojumu kvalitāti.

  1. Garantijas

Ja dzīvokļa garantijas laikā, kas ir 2 gadi no tā pieņemšanas dienas, Jums rodas jautājumi par jauno mājokli, lūdzu, sazinieties ar mūsu darbiniekiem, kas atbildīgi par garantijas remontiem, zvanot pa tālruni vai rakstot e-pastu. Pieteikumā, lūdzu, norādiet gan savu dzīvokļa numuru, gan kontakttālruni.

Mēs ceram, ka šie soļi palīdzēja Jums labāk saprast dzīvokļa iegādes procesu un atvieglos Jūsu ceļu uz jaunajām mājām.

Ja tomēr rodas vēl kādi jautājumi vai neskaidrības, noteikti sazinieties ar mums!

Lai Sky Garden Jums kļūst par laimīgāko vietu uz zemes!